ANALIZA SKŁADU CIAŁA ma za zadanie określić czy Twój stan odżywienia jest właściwy. Dokonywane jest to na podstawie szeregu badań, dzięki którym dowiesz się czy warto coś zmienić w swojej sylwetce, by na długo cieszyć się zdrowiem.

Badanie składu ciała wykonywane jest przy pomocy wyspecjalizowanego i profesjonalnego urządzenia – analizatora firmy Tanita SC-330.

Aparat wykonuje pomiary metodą bioimpedancji elektrycznej (BIA), która polega na wysyłaniu bardzo słabego prądu elektrycznego do oporu elektrycznego ciała. Badanie jest nieinwazyjne i bezpieczne, które trwa kilka sekund. Wykonywane jest w ubraniu, a pomiar następuje poprzez bose stopy.

Przeciwwskazania do badania:
ciąża, rozrusznik serca, metalowe implanty.

Poprzez kontrolowanie masy i składu ciała unikniesz wielu problemów zdrowotnych i utrzymasz sprawne ciało oraz ładną sylwetkę. Szczegółowa analiza wyników badań pozwoli na zaproponowanie właściwego programu żywieniowego. Oferta jest przeznaczona dla osób ze schorzeniami, jak również wszystkich, którzy dbają o swoje zdrowie i samopoczucie.

Analizator z dokładnością do 0,1% określa następujące parametry:
rzeczywista masa ciała,
całkowita zawartość tkanki tłuszczowej w ciele,
masa mięśni, kości i wody w ciele,
BMI – wskaźnik masy ciała,
PPM – podstawowa przemiana materii,
należna masa ciała,
stopień otyłości (jeśli występuje).

Jak się przygotować do badania?

ABY UZYSKAĆ WIARYGODNE POMIARY MASY I SKŁADU CIAŁA NALEŻY PRZESTRZEGAĆ NASTĘPUJĄCYCH ZALECEŃ:

  1. Na 2-3 h przed wizytą nic nie pić i nie jeść. Spożyte posiłki i/lub płyny przed wizytą fałszują wyniki.
  2. Pęcherz i jelita powinny być opróżnione. Zalegający kał i/lub mocz może fałszować wyniki.
  3. Powierzchnia stóp nie powinna być zabrudzona, a skóra na stopach nie może być zgrubiała. Zabrudzona i grubiała skóra na stopach zakłóca przewodnictwo skóry, stąd wyniki składu ciała mogą być fałszywe.
  4. Na 1-2 dni przed wizytą nie należy uprawiać intensywnego wysiłku fizycznego. Taki wysiłek sprawia, że w mięśniach zbiera się woda i proporcje ciała mogą być zaburzone.

Zapisz się na wizytę

tel. 531 800 531
lub

Brak czasu na wizytę?

Zamów dietę przez Internet!